Şampiyonluk kaçtı ama, gönüllerde yerimiz sağlam

Uluslararası Basketbol Federasyonu FİBA’dan 3 ödül birden aldık

29 Nisan 2015 Çarşamba, 16:20

SürmeneAjans

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) yönetimi, kupayı son saniyede kaçıran Trabzonspor Medical Park’a 3 dalda büyük ödül verdi. ‘Şampiyonaya bu zamana kadarki en iyi ev sahipliği yapan takım’, ‘en iyi salon’ ve ‘en iyi taraftar’ ödülleri Trabzon’un oldu.

Avrupa kupalarına ilk kez katılmasına rağmen EuroChallenge Cup’ta final oynayan Trabzonspor, Final-Four’a ev sahipliği yaparak da adını uluslararası arenada ilk kez bu kadar üst klasmanda duyurdu. EuroChallenge’ta 16 maçta sadece 2 mağlubiyet alan Bordo-Mavililer, bunlardan birisini final maçında Nanterre’ye karşı yaşadı. Her şeye rağmen iyi bir tecrübe kazanan Bordo-Mavililer’e FIBA yönetimi, 3 dalda büyük ödül verdi.

Bordo-Mavililer, şampiyonada bu zamana kadarki en iyi ev sahipliği yapan takım seçilirken, en iyi salon ve en iyi taraftar ödülleri de Trabzonspor’un oldu. İlk kez bu kadar büyük salonda oynanan EuroChallenge finali ve 7500 bin kapasiteli Hayri Gür Spor Salonu’nu dolduran taraftarlar da unutulmadı ve bu kulvarda da kulübümüz En İyi Taraftar” ödülünü Trabzon’a taşıdı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.