Failler ve azmettiriciler bir an önce bulunsun

Trabzonspor kulübü, bir kez daha saldırının aydınlatılmasını istedi.

25 Nisan 2015 Cumartesi, 07:09

SürmeneAjans

Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe kafilesine İlçemiz sınırları içerisinde düzenlenen saldırının faillerinin ve azmettiricilerinin bir an önce bulunmasını ve cezalandırılmasını beklediklerini açıkladı. Kulübün resmini internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Futbol gündemimizi sahada oynanan oyundan çok, saha dışındaki olaylar meşgul etmektedir. Bu durumun en önemli sebebi, kuralların uygulanmamasıdır. Trabzonspor Kulübü olarak en büyük beklentimiz her durum ve şartta hukukun uygulanması, adaletin gözetilmesidir. Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe kafilesine düzenlenen saldırının faillerinin ve azmettiricilerinin bir an önce bulunmasını ve cezalandırılmasını beklemektedir.

Açıklamada ayrıca, Galatasaray’ı 2-1 yendiğimiz maç ile ilgili yanlış açıklamalar da yer aldı. Haftasonu oynanan maçta Burak Yılmaz’a Trabzonsporlu taraftarın verdiği tepkiyi de bordo-mavili kulüp tasvip etmediğini açıkladı. Ancak burada gözden kaçan ayrıntıyı kulüp yöneticilerinin görmemesi mümkün değil!

Galatasaray’ın beraberlik golünden sonra Burak Yılmaz’ın seyircilere dönerek yaptığı çirkin hareket, taraftarları öfkelendirdi. Yedek kulübesindeki Melo bile, Trabzonspor seyircisine dönerek “Haklısınız” şeklinde hareketler yaparak Trabzon taraftarına destek verdi. Buna rağmen, Burak’a gösterilen sportmence tepkiye, kulübün aleyhte tavrı şaşırttı.

Açıklamada, “Trabzonspor Kulübü, 2010-2011 sezonunda yapılan şike nedeniyle elinden alınan haklarının teslimini, faillerinin cezalandırılmasını beklemektedir. Futbolun içinde şikeye, şike yapanlara ve ırkçılığa yer olmadığı gibi, şiddete de yer olmamalıdır. 19 Nisan 2015 tarihinde oynanan Trabzonspor – Galatasaray karşılaşmasında kulübümüze hizmet etmiş bir futbolcuya tepki gösterilmesini tasvip etmiyoruz. Ülke futbolunun en zayıf halkası olan ve maalesef güçlü bir sendikal yapıya sahip olmayan futbol emekçilerinin korunması da elzemdir. 20 Nisan 2015 pazartesi günü oynanan Fenerbahçe – Bursaspor karşılaşması da futbolumuzun geldiği noktayı gösteren maçlardandır. Saha içinde oynanan oyun kadar, Bursaspor Başkanı Sayın Recep Bölükbaşı’nın protokol tribününde maruz kaldığı saldırı da ibret vericidir. Bu tür hadiseler; şike, teşvik, ırkçılığın, hakem odası basmanın ve tehdit etmenin cezalandırılamadığı sistemlerde sık sık meydana gelmektedir. Futbolumuzun içinde olmaması gereken eylemlerin ve faillerinin eksiksiz olarak cezalandırıldığı gün, ülke futbolu normale dönecektir. Trabzonspor, bu amaçla mücadele etmeye devam edecektir. Futbol maçlarının sonuçlarının saha dışı faktörlerle belirlenmesine karşı duruşumuz değişmeyecektir. Ülke futbolunun ve Trabzonspor’un efsane spor adamlarından Sayın Şenol Güneş’in belirttiği gibi; ‘futbol ayak oyunu değil, ayakla oynanan bir oyundur” ifadelerine yer verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.