E-Ticaret Nedir?

01 Temmuz 2018 Pazar, 21:03

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret en basit tanımıyla insanların ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri internet üzerinden, sanal bir mağaza aracılığıyla sipariş etmesi ve kapıda ödeme veya kartla ödeme seçeneğiyle satın almasını sağlayan dijital alışverişin genel adıdır. İnternet çağında olmamız, herkesin internete erişimde kolaylık yaşaması ve telefon ekranından dahi alışveriş yapabiliyor olmak e-ticaret sistemlerinin çoğalmasını sağlamıştır. Dünyaca ünlü markalar dahi fiziki mağazalarının yanı sıra sanal dünyadaki mağazalarını açıyor ve birkaç tıkla mağazasını tüm dünyaya ulaştırmayı başarıyor. İşin sırrı ve belki de başarısı bir tıkla neredeyse tüm dünyaya ulaşabiliyor olmak. Şimdilerde en basit ihtiyaçtan bulması zor ürünlere kadar hemen her şey internet sitelerinden alınabiliyor. E-ticaret yapmanın avantajları nedir, neden yapılmalı sorusunun cevabı geniş kapsamda ele alınabiliyor.

E-Ticaret Neden Daha Avantajlı?

– Sanal mağazacılık 7/24 hizmet verir, mesai saati yoktur.

– Her şey dijital ortamda gerçekleştiğinden kartla ödeme yapanlar özel güvenlik yazılımları sayesinde kart bilgilerinin korunduğundan emin şekilde ödemeyi gerçekleştirirler.

– Dijital alışverişte her şey hızlı ve sistemlidir, zaman kaybı yaşanmaz aksine tasarruf edilir.

E-ticaret sistemi, yüzlerce, binlerce ürünün sergilendiği bir sistemdir. Stoklar sürekli güncel tutulur, tedarikçiler sayesinde müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

İnternet mağazalarında birkaç saat içinde binlerce ürün incelenebiliyor. Gerçek bir mağazada yaşanan fiziksel ve zihinsel yorgunluk sanal mağazalarda yaşanmaz, her şey pratik bir zeminde gerçekleşir.

Bir sanal mağazada yüzlerce marka ürünü olduğundan, müşteriler tek bir marya bağlı kalmadan tüm marka ürünlerini incelme ve fiyat karşılaştırması yapma şansı yakalar.

Stok mesaileri, elektrik masrafı, personel giderleri, kira bedeli,  ürün maliyeti, mağazanın çeşitli giderleri gibi masraflar e-ticaret mağazalarında minimum seviyededir hatta birçok masraf yoktur.

Fiziki mağazalar ürün içeriği ve fiyat bakımından sınırlı bir kitleye ulaşırken dijital alışveriş merkezleri sınırsız bir kitleye ulaşır, her bütçeye uyum sağlayacak bir yelpaze sunar.

Avrasyatoptan.com E-Ticaret Sistemiyle Geniş Kitlelere Ulaşıyor

Avrasyatoptan.com, internet üzerinden yüzlerce ürünü ilk ve son satıcılara ulaştırıyor. Sanal mağazalara, e-ticaret girişimlerine toptan ürün satışı sağlıyor. Kaliteli ürünler, ekonomik fiyatlar, hızlı teslimat ve güvenli ödeme seçenekleriyle Avrasya Toptan daima müşteri memnuniyetini gözetiyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.