Dropshipping Nedir?

01 Temmuz 2018 Pazar, 20:55

Dropshipping Nedir?

Dropshipping, Türkçe karşılığıyla ‘doğrudan satış’ şeklinde tanımlayabileceğimiz bir e-ticaret terimidir. Dropshipping sisteminde elinizde olmayan hatta size ait olmayan bir ürünü kendi kâr oranınızla satmanız anlamına geliyor. Neredeyse sıfır sermaye, sıfır maliyet ile sanal alışveriş merkezi kurmanıza yardımcı olan Dropshipping sistemi, alıcı ve satıcı arasındaki pazarlama sürecini yansıtıyor. İnternette mağaza açmak, bir markanın veya birkaç markanın ürünlerini kendi adınızla, kurduğunuz site aracılığıyla satışa çıkarmak istiyorsanız eğer ve yeterli bütçeniz, sermayeni yoksa yapmanız gereken şey Dropshipping firması ile anlaşma sağlamak. E-ticaret sisteminde potansiyelinizi görmek, sermaye kaybını önlemek, tecrübe kazanmak ve riskleri minimize etmek için Dropshipping satış yöntemi fazlasıyla tercih edilen bir sistem. Dropshipping sisteminde anlaşma yapıp, mağazanızı açtıktan sonra yapmanız gereken şey bolca reklam ve tanıtım çalışmasıdır. Hedef kitleyi siteye çekmek, alışveriş yapmalarını sağlamak için ilgi çekici tanıtımlar yapmak gerekiyor. Kısa, orta ve uzun vadeli satış hedefleri doğrultusunda Dropshipping ile başarı yakalamak mümkün.

Dropshipping Çalışma Prensibi

Amerika başta olmak üzere birçok ülkede yaygın kullanılan dropshipping’in temel mantığı anlaşılır basitlikte. Örneğin bir site açtınız, dropshipping anlaşmanızı yaptınız ve sistemi oturttunuz. Sistemin çalışma prensibi gayet basit: Dropshipping firması ve sizin aranızda özel bir fiyat listesi olur. Siz ürünleri toptan fiyatına alma şansına sahip olursunuz. Örneğin toptancıda 10 lira olan ürünü 15 liraya kendi sitenizde satışa sunuyorsunuz. Yani müşteri sitenizde sattığınız ürünü sipariş ettiğinde siz anlaşmalı olduğunuz tedarikçi firmaya ürünün toptan fiyatını öder, akabinde müşterinin sipariş bilgilerini iletirsiniz. Böylece tedarikçi firma müşteriye siparişini tedarik edip kargolar. Toptancıya ödediğiniz fiyat ile sizin sitenize ödeme yapılan fiyat arasındaki miktar satış kârınız olur.

Dropshipping Avantajları

Dropshipping sisteminde sipariş üzerine ürün temin edildiğinden önceden ürün alıp stok yapmaya dolayısıyla depo ücreti ödemeye gerek yok. Müşteri sipariş verdiğinde siz sadece bilgileri ve toptancı bedelini tedarikçi firmaya ulaştırırsınız.

Kargo ücreti ödemeniz, kargo firmalarıyla anlaşma yapmanız veya muhatap olmanız gerekmez.

Sadece satış yapıldığında ödeme yaparsınız, satış olmadığında ödemekle yükümlü olduğunuz komisyon ücreti vs olmaz.

Resmi bir şirket kurmanız gerekmez. Aracı olduğunuz için ürünlerin her türlü vergisini tedarikçi firma öder.

Bir tedarikçi ile sınırlı kalmazsınız. Onlarca farklı firma ile dropshipping anlaşması yapabilir, çalışabilirsiniz.

Avrasyatoptan.com ile tedarik zincirini sağlayabilir, binlerce ürünün tanıtımını yaparak gelir elde edebilirsiniz. Avrasya Toptan, sanal mağazasında güvenilir hizmet prensibiyle hareket ediyor, müşteri memnuniyetini esas alıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.