İstanbul Refleksoloji – Psikoloji

Sağlık için El ele..

08 Mart 2015 Pazar, 13:40

Refleksoloji, bugün destekleyici ya da tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında en çok tercih edilen tedavi biçimi olarak yer almaktadır. Refleksoloji sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur.1971 yılında Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından tamamlayıcı tedavi olarak tanımlanmış ve tüm dünyada en popüler ilaçsız destek tedavisi olarak tanımlanmıştır. 2012 yılında da TC. Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye de tamamlayıcı tedavi olarak onaylanmıştır. Ayak ve el refleksolojisi belli noktaların manuel uyarılarak vücuttaki sinirlerin ve kan dolaşımının uyarılmasıdır. En yaygın uygulanan ise ayak refleksolojisidir. Diğer Doğal Terapilerden farklı olarak Refleksoloji, vücudun kendi iyileştirme mekanizmasını harekete geçirir. Refleksoloji ‘denge’ sağlayan bir terapidir.Refleksoloji Terapisi kişinin kendisini, fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar ve kişiye doğal dengesini kazandırır. Nörolojik ve hormonel tüm rahatsızlıklarda çok etkili bir yöntemdir.Bazı hastalıklarda tamamen tedavi edici altın standart olarak bazı hastalıklarda en güçlü destek tedavisi olarak yer almaktadır.

Bunun yan sıra psikolojide özellikle panik atak ve depresyon hastalığının tedavisinde destekleyici olarak uygulanmakta olup, başta Rusya ve Amerika’daki engelliler üzerinde özellikle otistik ve spastik engelli çocuklar ile felçli hastalar olmak üzere birçok engel grubunda ciddi gelişmelerin ortaya çıkması sebep olmuştur.

Refleksoloji keyifli, dinlendiren ve ağrı sızı vermeyen bir terapidir.Refleksoloji, bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktalarının ayaklarda olduğu ve bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanır.Refleksoloji, özel el ve parmak teknikleriyle bu refleks noktalarına baskı ve ovma yoluyla uygulanır.

İLETİŞİM :

ADRES:Zuhuratbaba Mahallesi Yücetarla Caddesi No:6/3 Bakırköy/İstanbul
KLİNİK: (212) 542 02 03
GSM: +905455523245

Yorum

  1. Özdemir YETMİŞBİR

    8 Mart 2015 at 23:02

    Ne o reklamlara mı başladınız? adam sürmeneli mi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.