Yapmayın ağalar!

Binalar dikerek çevreyi öldürmeyin, bırakın şehirler biraz nefes alsın

03 Mayıs 2015 Pazar, 14:59

SürmeneAjans

Akyazı stadı bittiğinde yıkılması planlanan Avni Aker’in yerine Belediye Binası yapılmak isteniyor! Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Belediyesinin yeni binası ile Avni Aker’in yeri konusunda açıklama yaptı. Genç “Yeni bir bina arayışındayız ve çok acil bir durum olarak buna yöneldik. Hem ilçe kaymakamlığımız hem de belediye binası için Zağnos’un 4. etabında 24 dönüm alanı TOKİ’den aldık. Oraya yeni yerleşkemizi yapacağız. Hem ilçe kaymakamlığı hem belediye orada olacak. Bundan sonra Trabzon’u yıkarak yapacağız. Zağnos’ta yıktık yaptık, şimdi Tabakhane’de yapılıyor. Havalimanında belediyemizi direk ilgilendiren bir yıkım var. Biz yaptık oldu değil, tüm Trabzon’u içine sokarak mimariye yön vermek istiyoruz” dedi.

Sürmene Belediyesi’nin de elindeki gayrimenkulleri satmak yerine, bu şekilde değerlendirmesi, parti politikasına uygun olur. Yeni Belediye Yerleşkesini Çamburnu’nda satmayı planladıkları alana yaparak bölgenin canlandırılması sağlanabilir. Böylece kamulaştırma kamburu da yaşanmaz.

Avni Aker’e TOKİ girmesin!

Öteyandan, Avni Aker stadyumunun yeri konusunda da açıklamlarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Genç “Bu alan ve Yavuz Selim Sahası ve 19 mayıs spor salonunun bulunduğu alan TOKİ’ye ait. Şehirde birazcık daha yeşili artırabilme çabasındayız. Biz oraya konut yapmadan yeşil alan olarak kalmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanımızda bu konuda bize destek verdi. Kent meydanları oluşturmayı hedefliyoruz. Avni Aker’de Büyükşehir Belediye binasını ileri vadede düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.