Belediyeden dev hizmet

Çarşı merkezi ve mahallelerde işler bitince, Yeniay dağının tepesine kamelya yapıldı.

03 Eylül 2015 Perşembe, 22:28

SürmeneAjans

Çevre mahallerden tepelere doğru bakanlar, bir süredir Hamandoz/Yeniay dağında sıkı bir çalışma olduğunu gözlüyorlardı. İş tamama erince, ayrıntılar ortaya çıktı.  Sürmene Belediyesi, piknik yeri ya da seyir terası olarak düzenlenebilecek bir yere, adeta “içicilere” hizmet verecek bir tesise imza attı.

Sürmene Belediye Başkanı’nın ağzından Halka Hizmet adı ile duyurulan kameriye akşamcıların mekanı olarak hizmet veriyor!

Akşamcılara kıyak!

Edinilen bilgiye göre, şişesini kapan içmek için soluğu Hamandoz dağının sırtlarında alıyor.  Belediyenin bu yeni tesisinde içip efkar dağıtan kimseler bağırıp naralar atarak köy halkını uykusundan ediyor. Şişede durduğu gibi durmayan alkol, beldeki silahı ele aldırıyor, dağları yankılatıyor…

Geride, cam kırıklarını, aklınıza gelebilecek tüm pisliklerini ortalık yerlerde bırakarak ayrılıyorlar Yeniay dağından. Hiç kimse resmi bir şikâyette bulunmasa da, konu hakkında konuşulduğunda herkes koro halinde dert yanıyor.

Mahallemizde insanımızın oturup sohbet edecekleri bir yer yok. Sahil ile köylerimiz arasındaki 3-5 kilometreyi bulan mesafelerde dinlenecek bir yer yapmayan zihniyet, dağın tepesine 5 bin liraya yakın maliyetli bir kameriyeyi neden kondurur?

Mehmet TERZİ
SürmeneAjans

yeniay-dag-kameriye-surmene

Yorum

  1. Ayser

    6 Kasım 2016 at 14:06

    Ulu orta yerlerde alkol kullanılmasından kim rahatsızlık duymaz ki? Alkol tüketenlere sözüm yok, olamaz da. Burada yaşayan insanlar da çok rahatsız. Fakat; dile getirmekte bir acizlik, çekingenlik yahut adamsendecilik yapıyorlar. Bizim köyün tam karşısında bulunan dağın tepesinde sık sık alkol içenler buluşur. Bazı geceler çok gürültü ederek, bağırıp çağırarak, şarkı, türkü ya da naralar atarak mahalle sakinlerini rahatsız ederler. “Çoğu kere de silah sesleriyle yerimizden irkilerek kalkarız” derler. Alkol bu! şişede durduğu gibi durmaz denir ya aynen öyle oluyor. İlerleyen saatlerde gürültü ve taşkınlık yapıyorlar. Şişelerin yarısını içip yarısını yerlere döküyorlar ve şişelerini, cam kırıklarını, artıklarını, aklınıza gelebilecek tüm pisliklerini ortalık yerlerde saçarak ayrılıyorlar. Uçucu madde kullanıldığı da kuvvetle muhtemeldir.
    İnsanlar birebir şikâyette bulunmasa da, kim konu hakkında konuşsa koro halinde dert yakınıyorlar belalar yağdırıyorlar. Burası aslında tüm Yeniaylılar için bir tür piknik alanı da olabilirdi. Son zamanlarda burada bir takım çirkin aşırılıklarda bulunanlar da oluyormuş. Buranın kültürünü bilmeyen ve buraya ait olmayan bir kitlenin de fazlasıyla uğrak mekânı olmaya başladı dağımız. “Burada alkol kullanımı nasıl yasaklanmalı, hatta cezai yaptırım da olmalı” derken. Alın size Sürmene Belediy Başkanının ağzından “Halka Hizmet” adı altında kamelya. Pek muhterem başkan! Sizin “HALK” anlayışınız bir avuç akşamcıdan ibaret ise, “buyrun gerçek HALKI görmeye” demiyorum. Mahallemizin ihtiyarlarının oturup sohbet edecekleri bir yer, bir hizmet hâlâ hazırda yok. Yok işte! Ötesini ne siz sorun ne ben (karalayayım)…

    Ayser ÖZBAKIR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.